Як захистити стіни у ванній від вологи?

У кожному житловому приміщенні є кімнати з підвищеною вологістю. Такими є ванні кімнати, кухні, балкони, а також комори кімнати, так як вони дуже часто не опалюються через що і сиріють.  Для того, щоб такі приміщення служили десятками років, необхідно обробляти поверхні гідроізоляційними матеріалами. У цій же статті розповімо, чим обробити вертикальні поверхні в ванних кімнатах.

Як вибрати гідроізоляційний матеріал для ванної?

Гідроізоляційний матеріал для ванних кімнат може бути у вигляді як обмазувальних сумішей, так і проникаючих. Але найчастіше майстри вважають за краще використовувати обмазувальний гідроізоляційний матеріал на цементній основі з полімерними добавками (останні впливають на еластичність, міцність і зносостійкість матеріалу). 

Наприклад, полімер-цементна суміш для гідроізоляції Teknomer 200 EX підходить для застосування у ванних кімнатах, душових кімнатах, а також спа комплексах з басейном, включаючи приміщення з високими температурами, як сауни. Також матеріал підходить і для зовнішнього застосування, але в такому випадку рекомендується додатково покривати гідроізоляційний шар фінішним покриттям. 

Що стосується поверхонь, на які можна наносити Teknomer 200 EX, то до них відносяться: бетон, стяжка, цегла і штукатурка. Звичайно, що кожен з цих матеріалів повинен бути рівним і міцним.

Як правильно обробляти стіни ванної кімнати?

Стіни ванних кімнат вимагають обов'язкової обробки, особливо ті поверхні, які постійно стикаються з краплями води, як поверхні навколо умивальника, душової системи або ванною чаші. В іншому випадку, ці місця почнуть поступово насичувати вологу, сиріти, в результаті чого там будуть утворюватися шкідливі для людини речовини, як грибок.

Перед нанесенням перевіряємо поверхню на міцність і відсутність будь-яких відколів або нерівностей. Також видаляємо жир, пил, бруд та інші речовини, які впливають на якість матеріалу і його адгезію.

Для нанесення необхідно замішати матеріал в чистій ємності з водою в такій пропорції, яка написана на упаковці. Підготовка робочої суміші "на око" може привести до неякісного нанесення матеріалу і його відшарування або розтріскування в подальшому. 

Гідроізоляція наноситься декількома способами: щіткою, валиком або механічним розпилювачем. Гідроізоляційний етап виконується не поспішаючи в 2 шари, які повинні повністю просохнути перед початком виконання облицювальних робіт. Зазвичай час висихання якісного гідроізоляційного матеріалу - до 7 днів.

Вибирайте тільки якісні матеріали від перевірених виробників, за допомогою яких ви забезпечите собі зносостійкий красивий ремонт.

Гідроізоляційна еластична суміш Teknomer 200 EX(Текномер 200 ЕХ)

Двокомпонентна еластична гідроізоляційна суміш на основі емульсійного полімеру і спеціальних добавок

Стрічка для герметизації швів Teknomer Pah Bandi

Ізоляційна еластомерна стрічка з поліестеровою сіткою для герметизації будівельних швів