Чи можна кріпити хімічним анкером на вологі поверхні?

Проблемою багатьох кріплень є їх застосування на вологі поверхні, адже вода руйнує всілякі будівельні матеріали. Саме тому виробники почали придумувати нові способи кріплення матеріалів, які були б стійкі і до вологого середовища, і до агресивного середовища, і т. д.

Хімічний анкер на будівельному ринку існує не так давно, але про його переваги знають майстри з самих різних сфер. А чи можна його застосовувати на вологі поверхні розповімо в нашій статті.

Що таке хімічний анкер?

Хімічний анкер - це вид кріплення, який проводиться на основі синтетичних смол і відрізняється високою адгезією до самих різних поверхонь, завдяки чому кріплення стає можливим навіть в самі, здавалося б, проблемні будматеріали, як саман.

Хімічний анкер проводитися на основі:

  • Епоксидна смола;
  • поліестрової смоли;
  • винилоэстровой смоли.

Хімічний анкер зазвичай продається і зберігатися в тубах або картриджах, за допомогою яких і наноситися на поверхню. Кріпильний матеріал складається з двох компонентів, які з'єднуються в змішувачі картриджа при виході з нього. Також хімічний анкер буває в ампулах, але такий вид упаковки використовується рідше.

Який хімічний анкер підходить для застосування на вологі поверхні?

Для застосування на вологі поверхні використовується імпортний хімічний анкер Teknobond 401 W. Цей матеріал проводитися на основі синтетичної епоксіакрілатной смоли і відрізняється такими характеристиками, як вологостійкість, тиксотропність і висока швидкість висихання.

Матеріал Teknobond 401 W широко поширений у використанні при будівництві як невеликих приміщень з підвищеною вологою, наприклад, ванних кімнат, так і при будівництві великих конструкцій, наприклад, мостів.

Природно, цей хімічний анкер можна застосовувати не тільки на вологі поверхні, але і на сухі.

Які технічні характеристики хімічного анкера для вологих поверхонь Teknobond 401 W?

Крім стійкості до вологого середовища, серед технічних характеристик Teknobond 401 W необхідно виділити:

  • стійкість до різних хімічних речовин;
  • запобігання процесу розвитку корозії арматури;
  • Міцність-більше 70 Н / мм2;
  • Адгезія-більше 3 Н / мм2;
  • Міцність на вигин-більше 20 Н/мм2.
Хімічний анкер Teknobond 401 W(Текнобонд 400 W)

Вологостійкий тиксотропний швидковисихаючий хімічний анкер на основі синтетичної епоксіакрілатной смоли