Ремонт бетонних сходів

Сходи із залізобетону використовуються як у багатоповерхівках, так і у часних будинках. Незважаючи на їх популярність, зручність у зведенні та використанні, вони мають і такі недоліки, як схильність до покриття тріщинами чи утворення відколів на вуглах. Причинами можуть бути як природне старіння бетонної поверхні, так і хімічні чи механічні пошкодження. Що ж цим робити читайте у цій статті.

Які матеріали використовують для ремонту бетонних сходів?

Для ремонту бетонних сходів потрібно використовувати суміші на цементній основі для вертикального та горизонтального ремонту.

Першою є Tekorep 200, другою - Tenogrout EX.

Teknorep 200 - тонкошаровий самовирівнюючий матеріал на цементній основі для ремонту бетону. Ідеально підійде для ремонту таких сходів, які вкрилися невеликими й неглибокими тріщинами, адже шар нанесення можна робити від 3 мм. Міцність матеріалу - 25 Н/мм2. Витрата сухого порошку - 1,9 кг/м2. 

Teknogrout EX - безусадкова ремонта суміш, яка має високі показники адгезії до бетону (2 Н/мм2) та міцності на стиск (60 Н/мм2). Відмінно підійде для ремонту бетонних сходів із більшими та глибшими тріщинами (від 10 мм). Також матеріал використовується для швидкого ремонту, адже введення в експлуатацію можливо вже через 2 години після застосування матеріалу. 

Які етапи включає ремонт бетонних сходів?

1-й етап: очищення поверхні
Для забезпечення гарної адгезії бетонних сходів та ремонтної суміші потрібно очистити поверхню від пилі, бруду, масла та інших речовин. Перед нанесенням ремонтної суміші рекомендується зволожити поверхню.

2-й етап: приготування робочого розчину
У чисту ємність необхідно додати вказаний на упаковці об'єм води, після чого висипати суху суміш та змішати спеціальними міксером кілька хвилин.

3-й етап: нанесення
На чистій зволоженій поверхні слід рівномірно розподілити ремонтний розчин, слідкуючи за часом нанесення. 

4-й етап: введення в експлуатацію
При правильно виконаних ремонтних роботах бетонні сходи слугуватимуть десятки років без необхідності повторного ремонту. А для цього можна застосувати ще й зміцнюючі суміші для бетону. 

 

Ремонтна суміш Teknorep 200(Текнореп 200)

Однокомпонентна тонкошарова ремонтна суміш армована полімерними волокнами.

Самовирівнююча суміш Teknogrout EX(Текногроут ЕХ)

Наливна однокомпонентна безусадочна суміш з високою адгезією, міцністю і здатністю самовирівнюватися.

Ремонтна суміш Teknorep 200 EX(Текнореп 200 ЕХ)

Однокомпонентна тонкошарова ремонтна суміш армована полімерними волокнами.